Akademickie Centrum Kariery

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Jesteś w: Strona główna Kariera Raporty rynku pracy

Raporty rynku pracy

2014-09-12

Universum Student Survey 2013/2014

Przedstawiamy raport podsumowujący badanie Universum Student Survey 2013/2014.

Zobacz więcej

2013-01-21

Universum Student Survey 2012

Universum każdego roku przeprowadza prestiżowe badanie w Polsce na grupie 18.000 osób, co sprawia, że jest to najbardziej rzetelne i wiarygodne badanie w kraju. Respondenci nie tylko typują swoich Idealnych Pracodawców, u których chcieliby podjąć zatrudnienie, ale także odpowiadają na szereg pytań związanych z celami zawodowymi i oczekiwaniami wobec przyszłej kariery. Badanie pomaga zrozumieć, które cechy wizerunku pracodawcy przyciągają talenty oraz jakie aspekty cenią młodzi ludzie, jeżeli chodzi o kulturę organizacyjną, charakter i środowisko pracy.

Zobacz więcej

2013-01-21

Trendence Graduate Barometer 2012

Trendence Graduate Barometer Europepozwala studentom na wyrażenie swojej opinii na tematy związane z karierą zawodową i wykształceniem. Jest to największe badanie w Europie. Badania umożliwia uniwersytetom i przedsiębiorstwom bardziej precyzyjne poznanie preferencji i oczekiwań studentów, ułatwiając im podwyższenie ich pozycji na rynku pracodawców. Dodatkowo studenci mogą porównać swoje wyniki ze średnią europejską po zakończeniu badania.

Zobacz więcej

2013-01-11

Youngpro.pl: Jest praca dla absolwentów. Sprawdź na jakich stanowiskach!

Wielu świeżo upieczonych absolwentów spotyka się na rynku pracy z murem tzw. „dwuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku”. Drugim problemem jest niedopasowanie ich wykształcenia do wymagań pracodawców. Portal Młodych Profesjonalistów Youngpro.pl we współpracy z czołowymi agencjami pracy stworzył listę stanowisk, na które pracodawcy rekrutują aktualnie absolwentów.

Zobacz więcej

2012-11-27

Barometr zawodów - Małopolska 2012

Barometr wskazuje zawody, w których w najbliższym roku można spodziewać się wzmożonego zapotrzebowania na pracowników oraz te, w których znalezienie pracy będzie trudne.

Zobacz więcej