ack
ack

Relacja z Wiosennych Targów Pracy UEK

XVI Targi Pracy UEK przygotowane przez Akademickie Centrum Kariery cieszyły się ogromnym zainteresowaniem studentów i absolwentów krakowskich uczelni. Wiosna to najlepszy moment na szukanie ofert praktyk, ale również pracy.

7 marca podczas Targów Pracy mieliście okazję sprawdzić aktualne oferty, porozmawiać z pracodawcami o możliwościach zatrudnienia, wziąć udział w ciekawych prezentacjach prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie finansów,  rekrutacji czy komunikacji. Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z budowaniem własnej marki i szeroko rozumianym procesem rekrutacji. Wszystkie te zagadnienia na pierwszy rzut oka wydają się oczywiste, ale tematy te jednak cały czas są bardzo ważne dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

Już od kilku lat podczas Targów Pracy w CV Point możesz spotkać się z konsultantami ds. rekrutacji reprezentującymi poszczególne firmy. CV Point jak co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony studentów z kilku powodów. Przede wszystkim możesz skonsultować swoje CV i uzyskać cenne wskazówki, co i jak warto zamieścić w CV aby zostać zauważonym. Bardzo ważna jest rozmowa, która odbywa się podczas konsultacji. Jest ona często traktowana jako wstępna rozmowa kwalifikacyjna, która pozwala na wejście do procesu rekrutacyjnego w już w trakcie targów. Co ważne, swoje CV możesz skonsultować z osobą reprezentującą konkretną firmę - akurat tą, która Cię interesuje.

Jeśli nie udało Ci się porozmawiać ze wszystkimi pracodawcami, pobierz katalog targowy Wiosenne Targi Pracy UEK 2019, w którym znajdują się informacje o firmach i kluczowe wymagania stawiane kandydatom do pracy. Warto jednak korzystać z bazy ofert dostępnej na stronie ACK, w której znajdują się aktualne oferty pracy, praktyk i staży. W tym roku oprócz ofert firm, można było zapoznać się z ofertami administracji państwowej i samorządowej. Już kolejny raz swoją ofertę prezentował Urząd Miasta Krakowa oraz Małopolski Urząd Wojewódzki. Dodatkowo jeśli myślisz o stażu lub pracy w strukturach unijnych, warto zapoznać się z ofertą EU Careers oraz Parlamentu Europejskiego,  których również gościliśmy na Targach.  

W tym roku po raz pierwszy podczas Targów Pracy UEK odbyły się targi praktyk Erasmus+. Erasmus + Space to nowy projekt Akademickiego Centrum Kariery, którego celem jest zwiększenie dostępu studentów i absolwentów do ofert praktyk zagranicznych. Jest to pierwsze wydarzenie w Polsce, podczas którego pracodawcy spotykają się ze studentami w jednym miejscu i rozmawiają o możliwościach. W tym roku swoje oferty zaprezentowali przedstawiciele pracodawców z Malty, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji i Grecji. W dniu Targów podczas  Panelu „Dlaczego warto wyjechać na praktykę zagraniczną” dyskutowaliśmy wspólnie z europejskimi pracodawcami o znaczeniu doświadczenia międzynarodowego, o wartościach jakie niesie ze sobą, o znaczeniu różnic kulturowych w biznesie. Pracodawcy starali się zainspirować studentów do zdobywania doświadczenia na międzynarodowym rynku pracy i podkreślali dodatkowe wartości jakie niesie ze sobą praktyka zagraniczna tj. samodzielność, pewność siebie, świadomość oraz wrażliwość na różnice kulturowe, poznanie siebie i możliwość sprecyzowania lub przedefiniowania swoich planów zawodowych. Wiemy, że pracodawcy otrzymali już pierwsze aplikacje od Was.  Szczegółowe informacje o praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ dostępne są na naszej stronie w zakładce Praktyki Erasmus+. Już wkrótce otwieramy kolejną rekrutację na praktyki zagraniczne.

Targi Pracy UEK oraz praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ to dwa najważniejsze projekty w naszej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że oferta jaką przygotowałyśmy na wiosenne targi spełniła Wasze oczekiwania :) Zachęcamy do obejrzenia foto- oraz wideorelacji z wydarzenia (patrz: linki obok artykułu).

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy pomagali podczas Targów Pracy UEK. Wasza pomoc jest niezastąpiona. Jeśli chcesz nam pomagać w promocji projektów ACK, napisz do nas na kariery@uek.krakow.pl

Zachęcamy do śledzenia aktualności w naszym serwisie i do zobaczenia na kolejnych Targach Pracy już w październiku!

Akademickie Centrum Kariery UEK 2018
ACK UEK