ack
ack

Rusza kolejna edycja CFA Institute Research Challenge. Studenci powalczą o tytuł najlepszych analityków i finał w Nowym Jorku!

CFA Society Poland po raz dziesiąty organizuje Research Challenge, konkurs adresowany do studentów, w którym w zeszłym roku wzięły udział aż 33 zespoły reprezentujące 25 najlepszych ośrodków akademickich w kraju. Zapisy na tegoroczną edycję właśnie ruszyły i potrwają do końca listopada 2018 r. 

CFA Institute Research Challenge to interesująca propozycja skierowana do adeptów analizy finansowej, którzy mają okazję nie tylko zdobyć umiejętności analizy i wyceny spółek, lecz także doskonalić techniki autoprezentacji i przedstawiania wyników swojej pracy. Każda uczelnia może wyłonić maksymalnie dwa zespoły złożone z 3–5 członków. Konkurs nie ogranicza się jedynie do uniwersytetów ekonomicznych – mogą w nim także brać udział kierunki z obszaru finansów, a nawet politechniki.

– Najlepsze zespoły mają szansę na finał europejski w Zurychu, a potem światowy – tym razem w Nowym Jorku. W trakcie Research Challenge konkurują z ponad tysiącem uniwersytetów z całego świata. Zwycięzcy otrzymują oferty pracy w prestiżowych instytucjach, a ponadto oferowane im są stypendia, które obniżają koszty udziału w programie CFA – komentuje prof. Krzysztof Jajuga, Prezes Zarządu, CFA Society Poland.

Stypendium CFA otrzymają trzy pierwsze zespoły z finału lokalnego. Udział w programach stażowych wybranym uczestnikom oferuje zaś firma Deloitte oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach CFA Talent Workshop, które odbędą się już 30 października 2018 r. Poświęcone będą zagadnieniom wyceny oraz analizy sprawozdań finansowych, a poprowadzą je najlepsi praktycy w branży. Informacje o warsztatach CFA Talent Workshop można znaleźć na: cfasummit.pl/warsztaty.

Do samego konkursu CFA Institute Research Challenge drużyny mogą zgłaszać się do końca listopada 2018 r., zaś na początku grudnia poznają spółkę, która będzie stanowić przedmiot analizy w trakcie trwania edycji 2018/2019. Nad raportem pracują blisko kwartał, by zdać go z końcem lutego 2019 r. Finałowe starcie polskich uczelni odbędzie się w marcu 2019 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie w zeszłym roku triumf święciły aż dwie drużyny, reprezentujące Szkołę Główną Handlową i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

– Na wygraną w CFA Institute Research Challenge przekłada się nie tylko intensywne zaangażowanie studentów, lecz także pomoc mentorów i opiekunów merytorycznych z danej uczelni, tzw. Faculty Advisors. Nie wolno również zapominać o wsparciu ekspertów dokonujących oceny raportów oraz wreszcie partnerach inicjatywy. Na powodzenie całego przedsięwzięcia i sukces młodych ludzi składa się zatem wiele czynników – podsumowuje prof. Krzysztof Jajuga.

Dwudniowe zamknięcie etapu regionalnego odbędzie się 10–11 kwietnia 2019 r. w Zurychu (Szwajcaria), natomiast globalny finał zaplanowano na 25 kwietnia 2019 r. w Nowym Jorku (USA). Trzymamy kciuki, by wśród finalistów znaleźli się reprezentanci polskich uczelni.

 

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: office@cfa.com.pl

Więcej informacji na stronie: www.researchchallenge.pl

Informacje o warsztatach CFA Talent Workshop można znaleźć na: cfasummit.pl/warsztaty

Akademickie Centrum Kariery UEK 2018
ACK UEK