Akademickie Centrum Kariery

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Jesteś w: Strona główna Projekty Zrealizowane projekty Program Leonardo da Vinci "Budowanie europejskich standardów doradztwa zawodowego poprzez wymianę doświadczeń"

"Budowanie europejskich standardów doradztwa zawodowego poprzez wymianę doświadczeń"

W dniach 18-24 listopada 2007 r. pracownicy Akademickiego Centrum Kariery Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyli tygodniową wizytę w Londynie. Wizyta ta odbywała się w ramach projektu „Budowanie europejskich standardów doradztwa zawodowego poprzez wymianę doświadczeń" europejskiego programu Uczenie się przez całe życie - Leonardo da Vinci.

W trakcie wizyty odbyłyśmy wiele spotkań z przedstawicielami firm partnerskich, zajmujących się w sposób profesjonalny rekrutacją i selekcją pracowników, ich szkoleniem i wspieraniem rozwoju oraz instytucji zajmujących się doradztwem zawodowym i rozwojem osobistym studentów w Wielkiej Brytanii.
Celem naszego projektu było uzyskanie wiedzy i poszerzenie kompetencji związanych z doradztwem zawodowym, po to by jeszcze skuteczniej wspierać studentów i absolwentów w dostosowaniu się do wymogów współczesnego rynku pracy, zapełniając tym samym lukę między wykształceniem oferowanym na wyższych uczelniach a oczekiwaniami pracodawców.

Każde spotkanie odbywało się u innego z partnerów. Firmy i instytucje zaangażowane w projekt to: Petrus Communications, Capgemini, Adecco, Krown Recruitment oraz Centre for Excellence in Teaching and Learning University of Bedfordshire (CETL). Ponadto w spotkaniach brały udział również inne firmy, bardzo zainteresowane współpracą i rekrutacją polskich studentów i absolwentów tmp.worldwide, Shell, PricewaterhouseCoopers, Credit Suisse Group, JP Morgan Chase.
Prowadzone rozmowy dotyczyły głównie kilku interesujących obszarów. Pierwszy z nich to obecność pracowników z Polski na brytyjskim rynku pracy. Firmy partnerskie przedstawiły tę sytuację z własnej perspektywy, doceniając wysoka pozycję dobrze wykształconych młodych Polaków oraz wskazując rozległe możliwości podejmowania przez nich pracy na pozycjach wymagających kompetencji i umiejętności, między innymi w reprezentowanych przez siebie firmach.