Akademickie Centrum Kariery

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Jesteś w: Strona główna Targi Pracy Zrealizowane edycje Targi Pracy 2010 Informacja dla prasy

Informacja dla prasy

Poznaj możliwości rozwoju zawodowego. Przyjdź na Targi Pracy UEK!

Targi Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

 

– informacja prasowa
 
Szukasz pracy, praktyki, stażu? Chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i odpowiadające im aktualne oferty pracy? Już pracujesz, ale nie wiesz, jak zaplanować ścieżkę dalszej kariery zawodowej? Jeśli choć na jedno z ww. pytań odpowiedziałeś tak – nie może Cię zabraknąć na Targach Pracy, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
 
Targi, organizowane corocznie przez Akademickie Centrum Kariery UEK, odbędą się 21 października br. (czwartek), w godz. 10.00–16.00, w pawilonie dydaktyczno-sportowym UEK przy ul. Rakowickiej 27. To najlepsza okazja, by w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne, otrzymać katalog targowy oraz materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców.

Podczas Targów Pracy będzie można także dowiedzieć się, jak uzyskać stypendia naukowe, artystyczne, sportowe dla osób niepełnosprawnych w Małopolskiej Fundacji Stypendialnej - Sapere Auso, czy jak założyć własną firmę z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości przy UEK. Program imprezy jest obszerny – swoją ofertę zaprezentuje około 50 firm z branży FMCG, finansów, rachunkowości, IT, doradztwa personalnego, konsultingu, produkcji i handlu. Odbędzie się także wiele ciekawych prezentacji, prowadzonych przez takie firmy, jak: State Street Services (Poland) Limited Sp. z o.o., PMI Service Center Europe Sp. z o.o., Capgemini Polska Sp. z o.o., Electrolux Poland Sp. z o.o., Tesco Polska Sp. z o.o.,  Grupa Onet.pl S.A., Valeo Poland, Kenexa, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy UEK.
 
Mam nadzieję, że Targi Pracy przyniosą wiele korzyści odwiedzającym je studentom i absolwentom poszukującym ciekawej i wymarzonej pracy, a tym, którzy jeszcze nie szukają konkretnej oferty, pomogą poznać realia rynku pracy i wymagania pracodawców – mówi Maja Timler-Świech, kierownik ACK. Odwiedzający targi będą mogli skorzystać z porad agencji pośrednictwa pracy i osób specjalizujących się w doradztwie personalnym. Jak co roku przy pomocy specjalistów będzie można świadomie zaplanować swój rozwój zawodowy czy przygotować się do udziału w procesie rekrutacji – dla osób poszukujących pracy to nieocenione korzyści. Ponadto podczas Targów Pracy na stoisku Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji – Centrum Integracja Kraków osoby niepełnosprawne oraz pracodawcy będą mogli uzyskać informacje na temat projektów aktywizacji zawodowej oraz o możliwościach i formach zatrudnienia.

W zeszłym roku targi odwiedziło około 7000 osób. To dowód, że podejmowana przez Uczelnię inicjatywa jest niezmiernie potrzebna. Aby ją jak najlepiej wykorzystać, warto wcześniej zapoznać się z programem targów oraz przygotować CV, dzięki któremu wypełnianie aplikacji przygotowanych przez pracodawców będzie dużo prostsze.
Szczegółowe informacje: www.kariery.uek.krakow.pl.
Serdecznie zapraszamy!
 
Patronat honorowy nad Targami Pracy objęli:
mgr inż. Andrzej Martynuska – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Piotr Baran – prezes Zarządu Małopolskiego Związku Pracodawców, Wacław Andruszko – Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, prof. dr hab. Roman Niestrój – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
 
 
Informacja dodatkowa:
 
Działające od 2000 roku Akademickie Centrum Kariery (ACK) – organizator Targów Pracy – pomaga studentom i absolwentom w przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy. Dąży do budowania relacji pomiędzy studentami i absolwentami Uczelni a firmami, aby:
  • umożliwić studentom zdobycie doświadczenia zawodowego,
  • ułatwić absolwentom rozpoczęcie kariery zawodowej,
  • zapewnić pracodawcom znalezienie dynamicznych i pełnych zapału pracowników.
Misją Akademickiego Centrum Kariery jest pomoc studentom w identyfikacji własnych możliwości na rynku pracy, a następnie pomoc w planowaniu rozwoju zawodowego tak, aby wejście na rynek pracy było uwieńczone sukcesem.
Główne działania ACK to: prowadzenie internetowego serwisu o rynku pracy i serwisu rekrutacyjnego www.kariery.uek.krakow.pl, organizacja szkoleń przygotowujących do adaptacji na rynku pracy, indywidualne doradztwo zawodowe, organizacja praktyk w kraju i za granicą, spotkań z pracodawcami, Targów Pracy oraz realizacja kampanii promujących programy rynku pracy skierowane do studentów i absolwentów.
 
Więcej informacji:
 
Maja Timler-Świech , tel. 012 293 54 97