Akademickie Centrum Kariery

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Jesteś w: Strona główna Baza ofert Oferty praktyk zagranicznych Portal WG-Gesucht

Portal WG-Gesucht

 

www.wg-gesucht.de/en/

 

Strona WG-Gesucht została założona w 1999 roku i była to jedna z pierwszych platform tego typu skierowana bezpośrednio do studentów poszukujących pokoju w czasie studiów. Dzisiaj jest to największy i darmowy portal z ogłoszeniami wynajęcia pokojów w całej Europie. Prawie 6 milionów użytkowników korzysta każdego miesiąca z naszej platformy. Codziennie pojawia się ok. 8000 nowych ogłoszeń. Strona jest dostępna w języku niemieckim oraz angielskim, a wkrótce także w języku polskim.

W większości nasi użytkownicy mają miedzy 20 a 39 lat. WG-Gesucht promuje mieszkanie w bardzo popularnej wsród niemieckich studentów wspólnocie mieszkaniowej - Wohngemeinschaft (nie jest to tylko sprawiedliwe dzielenie kosztów za mieszkanie, lecz rownież pomoc w aklimatzacji w nowym otoczeniu)

WG-Gesucht.de dba o środowisko naturalne. Nasze serwery są umieszczone w biurze w Stuttgarcie i korzystają jedynie z odnawianych źródel energii*. Do tego angażujemy sie w wydarzenia kulturalne oraz zycie studentów na uczelniach niemieckich.

 

 

*W Niemczech firma może zdecydować czy płacić więcej za prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii czy tez korzystać z tańszej energii zanieczyszczającej środowisko.