Akademickie Centrum Kariery

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Jesteś w: Strona główna Aktualności Zaproszenie na Audytorium Mazars

Zaproszenie na Audytorium Mazars

Chcesz wyspecjalizować się w ocenie działania spółek? Na pewno wiesz już, jak wycenić podstawowe składniki majątku obrotowego. Jednak rzeczywistość pracy często odbiega od podręcznikowych przykładów. Temat zapasów jest niezwykle szeroki i pełen niuansów wynikających ze specyfiki działalności danej firmy. Jaką metodę dobrać? Skąd mieć pewność, że dokonałeś słusznego wyboru? Jak wycenić dinozaura (i co w ogóle ma wspólnego z pracą w audycie)?

 

Oczywiście znając klucz do najbardziej nietypowych przypadków. W praktyczny sposób omówi je biegły rewident i Manager Działu Audytu Mazars – Agnieszka Świącik. Na podstawie kilku ćwiczeń w Excelu przeprowadzonych na prawdziwych caseach z życia międzynarodowych audytorów dowiesz się jak:

  • firmy manipulują swoją wartością rynkową przez wybór metody wyceny zapasów?
  • sposób ujęcia zapasów wpływa na wynik finansowy przedsiębiorstwa?
  • wycenić zapasy, niezależnie od profilu działalności spółki?
Rozwiń umiejętności analizy i porównania sprawozdań finansowych firm, które stosują różne metody wyceny składników aktywów i pasywów. Prawidłowe i rzetelne określenie wartości zapasów na dzień bilansowy wymaga ich znajomości, aby sprawnie identyfikować ryzyka związane z ich posiadaniem, zużywaniem czy dystrybucją. Po tym spotkaniu nie będzie to dla Ciebie żadne wyzwanie.


Zapraszamy na warsztat, liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: https://goo.gl/L763sp

Data: 26 kwietnia '18
Godzina: godz. 16:30-18
Miejsce: s. 404, Biblioteka